MERSİN ERDEMLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1451 derslikte 31,537 öğrenci, 2012 öğretmen ile 2017–2018 Eğitim-öğretim yılını başarıyla tamamlamış bulunuyoruz.

Resmi ve özel olmak üzere toplam 1451 derslikte 31,537 öğrenci, 2012 öğretmen ile 2017–2018 Eğitim-öğretim yılını başarıyla tamamlamış bulunuyoruz.
1451 derslikte 31,537 öğrenci, 2012 öğretmen ile 2017–2018 Eğitim-öğretim yılını başarıyla tamamlamış bulunuyoruz.

Kıymetli meslektaşlarım, sevgili öğrenciler ve saygıdeğer veliler;

Resmi ve özel olmak üzere toplam 1451 derslikte 31,537 öğrenci, 2012 öğretmen ile 2017–2018 Eğitim-öğretim yılını başarıyla tamamlamış bulunuyoruz. Başta öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarımızı ve velilerimizi yarınlarımız için gösterdiği bu özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Geleceğimiz olan öğrencilerin yetişmesinde en büyük pay şüphesiz size aittir. Yorucu ama en az onun kadar mutluluk veren bir mesleği icra ediyorsunuz. Öğrencilerinizin bilgi ile donanmış, sosyal başarısı yüksek, kendini ifade edebilen, sosyal faaliyetlerde etkin rol alabilen, hayatın her alanında başarılı bireyler olabilmeleri için yoğun bir şekilde emek verdiniz. Bu sorumluluğunun farkında olarak görev yapan tüm öğretmenlerimize içtenlikle teşekkür ediyor; görevlerinde başarılar ve sağlıklı, mutlu, huzurlu tatiller diliyorum.

Sevgili öğrenciler;

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı boyunca elinizden geleni yaparak, büyük gayret sarf ettiniz. Her birinizi gayretinizden ve başarılarınızdan dolayı içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki notlarınız size dair bilgiler verebilir fakat tamamen sizi tanımlamaya yetmez. Yapabileceklerinizi, yeteneklerinizi en iyi bilen sizlersiniz. Derslerden yüksek ya da düşük not almış olabilirsiniz. Sonuç ne olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi; başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi asla yitirmeyin. Sizi zaferinize ulaştıracak olan güç burada gizlidir. Bu yolda bizler, öğretmenleriniz ve aileniz her zaman yanınızda olacağız. Geleceğimiz adına sizlere olan güvenimiz tamdır. Sizleri, sorgulayan, okuyan, araştıran, düşünen, eleştirel değerlendirmelerde bulunan, teknolojiyi bilinçli şekilde kullanan, üreten, sorumluluğunun bilincinde, insan haklarına saygılı, meselelere çağdaş yaklaşımlarla çözüm bulabilen, temel insani ve ahlaki değerlere sahip, yenilikçi bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri gururlandırıyor.

Değerli velilerimiz,

Öğrencilerimizin karnelerinde yer alan notlar yalnız onların durumunu değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki çabalarını gösterir. Bu sebeple düşük notlardan sadece öğrencilerimizi sorumlu tutmak, çözüme ulaşmak yerine sorunun devam etmesine yol açar. Hatırlanmalıdır ki karnelerdeki rakamsal ifadeler öğrencinin sadece akademik başarısı hakkında bilgi verebilir; bütün olarak öğrencinin başarısı ya da başarısızlığı anlamına gelmez. Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız. Çocuklarımızı hoşgörü, sevgi ve sabırla değerlendirdiğinizde notlarının zamanla yükseldiğini göreceksiniz. Çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlara gereken desteği ve güveni verdiğimiz ölçüde hayatta daha başarılı olacaklardır. Bu yüzden öğrencilerinizin karnelerinde karşılaştığınız durum ne olursa olsun onlara duyduğunuz güveni ve desteği esirgemeyiniz. Karnelerdeki istenmeyen notların telafisi her zaman mümkündür. Onlara doğru rehberlik yapıp yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman, çocuklarımız da çalışmaları ve yetenekleri doğrultusunda hayallerini gerçekleştirip toplumdaki yerlerini alacaklardır. Sizlerin, bu kutlu görevde hep yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Kıymetli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler ve değerli veliler; bir sonraki eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı ümit ederek gönlünüzce geçecek, mutlu ve sağlıklı bir yaz tatili diliyorum.

 

Mehmet METİN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Alata Mahallesi, Necip Fazıl Cd. No6, 33730 Erdemli / MERSİN - 0 324 515 10 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.