MERSİN ERDEMLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014/2015 Eğitim Öğretim Yılı Tüm İlçemize Hayırlı Olsun.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet METİN, yeni eğitim-öğretim yılının açılması ile ilgili açıklamalarda bulundu.
2014/2015 Eğitim Öğretim Yılı Tüm İlçemize Hayırlı Olsun.

 

BASIN BÜLTENİ

Tarih : 18/09/2014

Duyuru No : 2014/028

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet METİN, yeni eğitim-öğretim yılının açılması ile ilgili yaptığı açıklamasında;

 

“2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı ve ilköğretim haftası ilçemize, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun diyerek, 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 15 Eylül 2014 Pazartesi günü başladı. 12 Haziran 2015 Cuma günü sona ereceğini belirtti.

 

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni eğitim-öğretim yılına, 1.225 derslikte toplam 1.998 öğretmenimiz ile birlikte Okul öncesi eğitimde 1472 öğrenci, ilkokullarda 9583 öğrenci, ortaokullarda 8996, ortaöğretimde ise 7971 öğrenci olmak üzere toplamda 28.022 öğrencimiz ile başlamanın coşku ve heyecanı içindeyiz

 

İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellik, akIı ve zekasıdır. akıl, kendiliğinden gelişemez. Aklı geliştiren, kullanılmasını öğreten bilgilerle zenginleştiren okuldur. okul, bir eğitim ve öğretim yuvasıdır, insanın yetiştirildiği yerdir.

 

Bu nedenle ; İyi yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesidir. Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye’nin yolu da eğitimden geçmektedir. Modernleşmenin ve ekonomik kalkınmanın temeli yetişmiş insan gücüdür. Genç ve dinamik ülke nüfusumuza iyi bir eğitim imkanı sağlandığı takdirde, ülkemiz dünyada süper güç olması için önünde hiçbir engel kalmayacaktır.

 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

 

Öğretmenlik mesleğinin asıl amacının, yeni nesillere çağın gerektirdiği bilgi ve donanımını kazandırarak onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmaktır. Öğrencilerin ilgi ve kabiliyetlerini geliştirerek onlara gerekli bilgi, beceri, davranış ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlamak ve kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak en büyük hedefiniz olmalıdır’

 

Değerli Veliler;

 

Çocuklarınızın eğitimi için okulla sürekli iletişim ve işbirliği içinde olmanız çok önemlidir.  “Öğrenci-öğretmen-okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim, öğrencilerin başarılarını arttıracaktır”

 

Sevgili öğrenciler

 

Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Bizim bütün gayretimiz sizlerin yetişmesi, sizlerin mükemmel fert olabilmesi içindir. Önümüzdeki yüzyılın bilim adamları, yöneticileri, öğretmenleri, doktorları, mühendisleri ve yazarları sizler olacaksınız. Bu yüzden tüm teknolojik gelişmelerden mutlaka yararlanmalı, kendinizi iyi yetiştirmeli, başka bir deyişle çağın ötesini yakalamalısınız. Bizlerde bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız; okuyan, araştıran, sorgulayan, sonuç alabilen, ülkesini, milletini, bayrağını, tarihini seven birer insan olarak yetişmeniz en büyük amacımızdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize, eğitim çalışanlarımıza ve ülkemize tekrar hayırlı olmasını diler, saygılar sunarım”. dedi

 

Sezai ONAÇ
Şube Müdürü

Alata Mahallesi, Necip Fazıl Cd. No6, 33730 Erdemli / MERSİN - 0 324 515 10 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.