MERSİN ERDEMLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engeliler Haftası’nda Farkındalık Yürüyüşü

ERDEMLİ’DE ENGELLİLER HAFTASI DOLAYISIYLA ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN YÜRÜYÜŞ DÜZENLEDİ.
Engeliler Haftası’nda Farkındalık Yürüyüşü

BASIN BÜLTENİ

Tarih : 13/05/2015

Duyuru No : 2015/16

 

ERDEMLİ’DE ENGELLİLER HAFTASI DOLAYISIYLA ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN YÜRÜYÜŞ DÜZENLEDİ.

 

İlçemizde Engelliler Haftası dolayısıyla özel eğitim uygulama merkezi öğrencileri yürüyüş düzenledi.

İlçe merkezindeki Atatürk caddesinden başlayan yürüyüş, özel eğitim merkezi öğrencilerinin mehteran takımı eşliğinde ilçe sahilindeki Saim Göküş Parkı’na kadar sürdü.

Öğrenciler tarafından taşınan, ’En büyük engel sevgisizliktir’, ’Toplumla iç içe olmak huzur içinde yaşamak istiyoruz’, ’Biz bu engeli ucuz bulup da satın almadık’, ’Engeliler için yaptıklarınızı aslında kendiniz için yaptığınızı unutmayın’ yazılı pankartlar dikkat çekti.

Yürüyüş sonunda bir konuşma yapan Erdemli Kaymakamı Osman Taştan, 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Engelliler Haftası dolayısıyla etkinliğin gerçekleştirildiğini belirtti.

Engellilerin hayatındaki engellerin kaldırılması gerektiğini ifade eden Taştan, “Önce engellilere bakış açımızı değiştirmeliyiz. Onların hayatlarını nasıl kolaylaştırırız bunun çabası içinde olmalıyız. Ben bu duygularla haftanın amacına ulaşmasını diliyorum” dedi.

Yürüyüşe Erdemli Kaymakamı Osman Taştan, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Arpaçbahşiş Özel Eğitim Uygulama Merkezi Yönetici Öğretmen ve Öğrencileri, özel alt sınıfı bulunan 12 okul, rehabilitasyon merkezleri ve aileler katıldı.

 

Sezai ONAÇ
Şube Müdürü 

Alata Mahallesi, Necip Fazıl Cd. No6, 33730 Erdemli / MERSİN - 0 324 515 10 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.