MERSİN ERDEMLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erdemli´de Dyned Birincileri Ödüllendirildi.

Erdemli ilçesinde 112 okul ve 850 şubede gerçekleştirilen MEB DynEd Bilgisayar Destekli İngilizce Dil Eğitim Sistemi Uygulamasının ödül töreni Erdemli Kaymakamlığı’nda yapıldı.
Erdemli´de Dyned Birincileri Ödüllendirildi.

BASIN BÜLTENİ

Tarih : 14/06/2016

Duyuru No : 2016/005


İlçemizde  DynEd İngilizce dileğitim sistemi uygulamasında birincilik elde eden öğrenciler ödüllendirildi.


Erdemli ilçesinde 112 okul ve 850 şubede gerçekleştirilen MEB DynEd Bilgisayar Destekli İngilizce Dil Eğitim Sistemi Uygulamasının ödül töreni Erdemli Kaymakamlığı’nda yapıldı.


Ödül töreninde konuşan Erdemli Kaymakamı Osman Taştan, geleceğe yatırımın eğitimle gerçekleştirilebileceğini ifade ederek, "Bir ülkenin en büyük zenginliği kendi insanlarıdır. Eğer bir ülke bu zenginliğini eğitimle geliştirirse, geleceğine de umutla bakabilir" dedi.
Eğitimin her bir bireyin kabiliyetini de ortaya çıkardığını anlatan Taştan, "Burada da çocuklarımız bir emek ortaya koydular ve başarılı oldular. Kendilerini tebrik ediyor, bu başarılarının devamını diliyorum" diye konuştu.


MEB DynEd Bilgisayar Destekli İngilizce Dil Eğitim Sistemi Uygulaması ile ilgili bilgi veren Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ise, "DynEd tüm öğrenciler için bedelsiz teknik destek ve otomatik güncellemeler sağlayan ve öğretmen eğitimi yazılımı, destek yazılımları, kullanım kılavuzları ve yazılı sınavlar içeren öğretmen kılavuzları ile tamamlanan bir dil öğrenme çözümüdür. DynEd sistemi ilk olarak 4-5-6-7-8. sınıflarda kullanılmaya başlamıştır. 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında ise sistem liselerde de kullanıma açılmıştır" şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından sistem uygulamasında birinci gelen General Vali Ömer Lütfi Hancıoğlu İlkokulu 4-B sınıfı öğrencisi Muhammet Saygı, Pınarbaşı Şehit Polis Bayram Göde Ortaokulu 5-A sınıfı öğrencisi Selahattin Dudaklı ve Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi 10-H sınıfı öğrencisi Ömer Faruk Ferde altın ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Öğrenciler ödüllerini Erdemli Kaymakamı Osman Taştan’ın elinden aldı.

Alata Mahallesi, Necip Fazıl Cd. No6, 33730 Erdemli / MERSİN - 0 324 515 10 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.