MERSİN ERDEMLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ERDEMLİ’DE HAREKETLİ YAŞAM İÇİN BİSİKLET DAĞITILDI

Mersin’in Erdemli ilçesinde ’Türkiye sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ kapsamında 102 öğrenciye törenle bisiklet dağıtıldı.
ERDEMLİ’DE HAREKETLİ YAŞAM İÇİN BİSİKLET DAĞITILDI

 


Mesleki ve Teknik eğitim Merkezi Müdürlüğü (METEM) spor Salonu’nda düzenlenen bisiklet dağıtım törenine öğrencilerin yanı sıra veliler de katıldı.
Törende konuşan Erdemli Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Mehmet Şamil Şensoy, Türkiye’de ve dünyada obeziteye bağlı sağlık sorunlarının her geçen gün arttığını belirterek, yürütülen programın gençlerin fiziksel aktivitelerini arttırmayı hedeflediğini söyledi.


Bisiklet dağıtımının Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle gerçekleştiğini ifade eden Şensoy, "Sağlık Bakanlığımız, sağlıklı beslenme ve özellikle fiziksel aktivitenin sağlığı koruyucu etkileri farkındalığının oluşması ve sağlıklı çocuklar ve gençlerle sağlıklı toplum hedefine ulaşılmasında yol alınması endişesiyle lise öğrencisi gençlere bisiklet hediye edilmesini gündeme getirmiş ve süreci sahiplenmiştir. Hareketli ve sağlıklı hayata araç olan bisikletlerin öğrenci arkadaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz" dedi.


Konuşmanın ardından öğrencilere bisikletleri Kaymakam Osman Taştan, Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Erdemli İlçe Halk Sağlığı Müdürü Dr. Selim Mirza Loğlaroğlu ve Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Mehmet Şamil Şensoy tarafından verildi.

Alata Mahallesi, Necip Fazıl Cd. No6, 33730 Erdemli / MERSİN - 0 324 515 10 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.