MERSİN ERDEMLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erdemli´de Öğrencilerden Tezhip Sergisi

Erdemli´de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halkeğitimi Merkezi ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erdemli Kız Yurdu Müdürlüğü iş birliğinde verilen tezhip...
Erdemli´de Öğrencilerden Tezhip Sergisi

BASIN BÜLTENİ

Tarih : 14/05/2015

Duyuru No : 2015/18

 

Erdemli´de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halkeğitimi Merkezi ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Erdemli Kız Yurdu Müdürlüğü iş birliğinde verilen tezhip kursunu tamamlayan öğrenciler sergi açtı.

Erdemli Kaymakamı Osman Taştan, Öğretmenevi´ndeki serginin açılışında, sanatsal çalışmaların insanın erdeme ulaşmasına vesile olduğunu belirtti.

Bu tür eserlerin ortaya çıkması için sanatçısının müthiş bir sabra ve dikkate ihtiyacı olduğunu vurgulayan Taştan, "Görüyoruz ki öğrencilerimiz bunu başarmışlar. Dünya çapında eğitim veren üniversitelere baktığımızda meslek eğitiminin yanında resim, müzik, tiyatro ve çeşitli sanatsal alanlarda da öğrencilerine eğitim veriyor" dedi.

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet METİN,  İlçemizde halkeğitimi merkezinin aktif bir şekilde kullanıldığını belirterek bir çok kuruluş ile işbirliği içerisinde çeşitli kurslar açabiliyoruz dedi. Bu serginin de bu işbirliğin meyvesi olduğunu vurgulayarak emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. 

Usta öğretici Saniye Gültekin de kursta gençlerin sadece stres atmakla kalmadıklarına değinerek, "640 saatlik kursumuz esnasında gördük ki gençlerimiz hem ders stresinden uzaklaştılar hem de dikkatlerini yaptıkları işe verme konusunda büyük mesafe katettiler" diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından 15 öğrencinin yaptığı 40 eserden oluşan sergi açıldı.

 

Sezai ONAÇ
Şube Müdürü 

Alata Mahallesi, Necip Fazıl Cd. No6, 33730 Erdemli / MERSİN - 0 324 515 10 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.