MERSİN ERDEMLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“MENDİLİMDE DOSTLUK VAR”

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Mendilimde Dostluk Var” projesi keyif ve zafer dolu bir final turnuvasıyla sona erdi.
“MENDİLİMDE DOSTLUK VAR”

“MENDİLİMDE DOSTLUK VAR”

 

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Mendilimde Dostluk Var” projesi keyif ve zafer dolu bir final turnuvasıyla sona erdi. 8 gün süren turnuvaya eleme usulüyle 14 ilkokul 11 ortaokul olmak üzere 25 okul katıldı. 325 öğrencinin hayatına dokunan projede; oyun oynamanın da spor olduğuna dikkat çekmek ve geleneksel çocuk oyunlarının yeni nesle sevdirmek amaçlandı. Final turnuvasında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet
METİN “Yeni nesillere ortak yaşama bilinci kazandırmak, çocuklara teknolojik aletlerin dışında da eğlenceli, coşkulu ve güzel bir hayat olduğunu hatırlatmak, TV, Bilgisayar, cep telefonunun olumsuz etkilerinden onları uzaklaştırmak, çocukları benmerkezci anlayıştan kurtararak “biz” olgusunu kazandırmak, kazanmak kadar kaybetmenin de olumlu karşılanması gereken bir duygu olduğunu göstermek ve yüzleri gülen, hayata pozitif bakan, her alanda sağlıklı nesil yetiştirmek amacıyla bu projeyi başlattık. Bugün burada ödül alan değil turnuva boyunca yarışan tüm takımların, turnuvaya katılan tüm öğrencilerin kazandığını düşünüyorum. Ve çocuklarımızın bu imkânlardan faydalanmasında emeği geçen tüm okul müdürleri, tüm oyun liderleri, veliler ve hakem heyetine teşekkür ediyorum.” dedi. İlkokullardan Arpaçbahşiş Yardımcılar İlkokulu’ nun, ortaokullarda Kocahasanlı Ortaokulu’nun birinci olduğu turnuva madalya ve kupaların dağıtılmasının ardından sona erdi.

Alata Mahallesi, Necip Fazıl Cd. No6, 33730 Erdemli / MERSİN - 0 324 515 10 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.