MERSİN ERDEMLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Mehmet METİN´İN 2016-2017 eğitim öğretim yılı, yıl sonu mesajı

Müdürümüz Mehmet METİN´İN 2016-2017 eğitim öğretim yılı, yıl sonu mesajı

Saygıdeğer Veliler, Kıymetli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler,

2016–2017 Eğitim-öğretim yılını huzur ve sağlıkla tamamlamış bulunuyoruz. Harcadığınız emeklerden dolayı hepinize teşekkür ederim. 2016–2017 Eğitim – Öğretim Yılı 19 Eylülde başlamış ve 09 Haziran 2017 Cuma günü itibariyle sona ermiştir.

2017-2018 eğitim öğretim döneminde ilk zil, 18 Eylül 2017 Pazartesi günü çalacak.

İlçemizde 17 Lise, 53 İlkokul, 47 Ortaokul, 4 Anaokulu ile toplam 121 okulumuz bulunmaktadır. Bu okullarımızda 1597 derslikte, 1919 personelimiz görev yapmıştır.

Erdemli İlçemizde resmi, özel ve yaygın eğitim kurumlarımızda, okulöncesinde 2.845, İlkokulda 8.852, Ortaokulda 10.894, Lisede 11.372 öğrencimiz bulunmaktadır.

2016–2017 Eğitim – Öğretim Yılında toplamda 30.108 öğrencimiz karnelerini aldılar.

Sevgili Öğrenciler,

Karne alan tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Karne notunuz ne olursa olsun umutlarınızı cesaretlerinizi inançlarınızı yitirmeyip hep diri tutmanızı her zaman her yerde başarılı olmak için buna inanmanız ve çalışmanız gereklidir. Bizler, anne babalarınız hepimiz sizlere destek olmak için mutlu bir eğitim ortamında başarılı olmanız için elimizden geleni yapıyoruz. Yarınlarımızın teminatı sevgili gençler başarılı olmanın ön koşulunun "çalışmak" olduğunu hiçbir zaman unutmayınız. Tatilinizi kitap okuyarak kültür sanat ve spor aktivitelerinde bulunarak değerlendirin.

Lise son sınıf öğrencileri mezuniyetlerinin yanı sıra yaz tatilinde sınava girme, sınav sonucu öğrenme, tercih yapma ve kayıt heyecanı yaşayacak. Lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) 10-11 Haziran ve 17-18 Haziran’da olmak üzere 5 oturum halinde gerçekleştirilecek. LYS’ye girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Öğretmenlik mesleğinin kutsallığı tartışma götürmez. Bir gönül işi olan öğretmenlik mesleğinin bir yılını daha geride bıraktık. Öğrencilerimizin her birini ayrı bir değer olarak görüp aile sıcaklığı ve özveri ile görevlerinizi yerine getirdiniz. Emeklerinize ve yüreklerinize sağlık. Sürekli gelişen ve değişen dünyada bizlerin de kendimizi yenilememiz ve çağın gereklerine ayak uydurmamız mesleğimizi icrada çok önemli bir yer tutmaktadır. Bunun bilinci ile mesleki ve kişisel gelişiminizi ihmal etmeyeceğinize olan inancım tamdır. Zor şartlar altında, üstün gayretlerle çok önemli başarılara imza attığımız bugünlerde siz değerli meslektaşlarımla gurur duyuyorum. Çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

Saygıdeğer Öğrenci Velilerimiz,

Şüphesiz her veli çocuğunun başarılı olmasını ister, yine her öğrenci başarılı olmanın verdiği hazzı, mutluluğu tatmak ister. Dünyadaki en önemli varlığımız, geleceğimiz ve canınızdan çok sevdiğiniz çocuklarınızın okuldaki gelişim sürecinin değerlendirildiği ve çocuklarımız için adeta bir bayram gününe dönüşen karne günlerinde çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken; karnenin çocuğunuzun okuldaki derslerde yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belge olduğunu ve hiçbir zaman çocuğunuzdan daha önemli olmadığını unutmayınız.

Çocuğunuzun başarısı sizi ne kadar mutlu ediyorsa, başarısızlığında da ne kadar sorumluluğunuzun ve payınızın bulunduğunu lütfen unutmayınız.

Bu gün, çocuklarınız için ne kadar önemli ise sizin içinde o kadar önemli bir gündür. Karne günü, dönem boyu çocuğunuz için neler yapıp, neler yapamadığınız konusunda kendinizi değerlendireceğiniz bir gündür. Bu gün, çocuğunuzla ne kadar ilgilenip, ona ne kadar zaman ayırdığınızın da değerlendirildiği bir gündür. Şüphesiz her veli çocuğunun başarılı olmasını ister, yine her öğrenci başarılı olmanın verdiği hazzı, mutluluğu tatmak ister. Ailesinin, arkadaşlarının, yakın çevresinin, okulundaki öğretmenlerinin kendisi ile gurur duymasını ister. Çünkü birilerince sevilme, gurur duyucu sözler işitme istemi, insani bir duygudur.

Beklemediğiniz bir karne ile karşılaştığınızda, üzülmek, olumsuz tepkiler vererek karşınızdakini kırmak ya da kızmak gibi olumsuz yaklaşımlarda bulunmak yerine, kendinizin ve çocuğunuzun duygusal yoğunluğunun geçeceği bir süreyi kollamayı tercih edin lütfen. Hem sizin, hem de çocuğunuzun psikolojisinin ve sağlığının bozulmasına asla izin vermeyiniz.

Türkiye´yi yarınlara taşıyacak yeni neslin özgüveni tam, sorumluluk bilincine ve rekabet gücüne sahip bireyler olması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çalışmalarımızı büyük bir azim ve kararlılık içerisinde sürdüreceğiz.

 

Öğretmen, öğrenci ve velilerimize mutlu, sağlıklı, dolu dolu ve gönlünüzce yaşayacağınız bir yaz tatili diliyorum.

09-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-2017

Alata Mahallesi, Necip Fazıl Cd. No6, 33730 Erdemli / MERSİN - 0 324 515 10 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.