MERSİN ERDEMLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Turizm Haftası Etkinlikleri Coşkuyla Kutlandı.

Arpaçbahşiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesimizde 2015- 2016 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni ve Turizm Haftası etkinliklerini coşkuyla kutlandı.
Turizm Haftası Etkinlikleri Coşkuyla Kutlandı.

Arpaçbahşiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesimizde 2015- 2016 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni ve Turizm Haftası etkinliklerini coşkuyla kutlandı.

Okul bahçesinde düzenlenen törene İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Metin, Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Kemal Bildirir ve Erdemli Meslek Yüksek Okulu Müdürü İlhan Dağadur, MERTİD Yönetim Kurulu üyeleri, İş-Kur eğitim danışman ekibi ve veliler katıldı.

Okul Müdürü Vahdettin Uğuz törende yaptığı konuşmasında, turizmin Mersin ekonomisinde lokomotif bir yere sahip olduğunu ve geliştirmek için okullar, eğitim alanları ve sektör paydaşlarının işbirliğinin önemini vurgulayarak mezun öğrencileri kutladı. Turizm Haftası İle birlikte ikinci mezunları vermenin heyecanını yaşadıklarını belirten Müdür Uğuz, “Bu yıl 86 öğrencimizi mezun ettik. Yaşadığımız Coğrafya, doğası ile denizi ile iklimi ile ve tarihi zenginlikleri ile turizm açısından potansiyeli çok yüksektir.

Turizm sektörünün gelecek yıllarda ilimizin kalkınmasında lokomotif sektör olacağı muhakkaktır. Bunun için bölgemizde Turizm adına yapılacak yatırımların çok iyi planlanması gerekmektedir” dedi.

Müdür Uğuz, 156 öğrencilerinin mayıs ayından itibaren il içinde ve il dışındaki sektörde lider ve kurumsal yapıdaki turizm merkezlerinde iş başı beceri eğitimlerine başlayacağını da sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi. Öğrenciler mezuniyet sevinçlerini kep fırlatarak gösterdi.

Alata Mahallesi, Necip Fazıl Cd. No6, 33730 Erdemli / MERSİN - 0 324 515 10 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.